Lucknow & District Sports Complex, Venues (Huron-Bruce Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevMarch, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Bantam LL
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Juvenile
L (2-5)
2:30 PM
vs. Honeywood Hurricanes
[WJ- RR-15]
Midget Rep
L (1-6)
4:15 PM
vs. Drayton Defenders
[WM-L-A15]
Bantam Girls
L (0-3)
5:45 PM
vs. Kincardine Kinucks
Pre-School (Lucknow) & Initiation (Lucknow)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Atom LL
L (0-1)
6:00 PM
vs. Seaforth Stars
[LPA-SW10]
Midget Girls
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Pre-School (Lucknow) & Initiation (Lucknow)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom AE
W (2-1)
6:00 PM
vs. Wingham Ironmen AE
[O-AAE45-Q3-2]
Peewee LL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Midget LL
W (7-2)
7:00 PM
vs. Listowel Cyclones
[LPM-WS10]
Atom AE
L (1-2)
7:00 PM
vs. Wingham Ironmen AE
[O-AAE45-Q3-6]
Bantam LL
W (3-2)
8:00 PM
vs. Wingham Ironmen
[LPB-MS09]
Initiation (Ripley)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Pre-School (Lucknow) & Initiation (Lucknow)
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Atom LL
L (0-4)
12:00 PM
vs. Zurich Thunder
[LPA-SW12]
Peewee LL
L (1-5)
1:00 PM
vs. Wingham Ironmen
[LPP-WS04]
Bantam Rep
L (1-3)
2:30 PM
vs. Dresden Jr. Kings
[O-BDD-S1-1]
Atom Rep
L (0-4)
4:00 PM
vs. Central Perth Predators
[O-ADD-Q2-4]
Juvenile
L (4-9)
7:00 PM
vs. Walkerton Capitals
[WJ- RR-16]
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 280102
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL
W (1-0)
7:00 PM
vs. Drayton Defenders
[LPN-WN9]
Midget Girls
W (4-0)
8:00 PM
vs. Central Perth Predators
Atom Rep
W (6-1)
6:00 PM
vs. Goderich Sailors
[WA-G-A07]
Peewee AE
L (1-5)
7:00 PM
vs. Mitchell Meteors AE
[WP-N-RR07]
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
HBMHA Hockey Skills Clinic
Novice LL & Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
HBMHA Hockey Skills Clinic
Peewee LL
L (1-2)
7:00 PM
vs. Mt. Forest Rams
[LPP-WS03]
Atom AE
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Bantam Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Atom Rep
W (2-1)
6:30 PM
vs. Dresden Jr. Kings
[O-ADD-S1-1]
Bantam Rep
L (1-5)
7:30 PM
vs. Dresden Jr. Kings
[O-BDD-S1-3]
Juvenile
L (1-6)
9:00 PM
vs. Drayton Defenders
[WJ- RR-13]
03040506070809
Midget LL
W (5-1)
2:30 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[LPM-WS12]
Midget Rep
L (4-6)
4:15 PM
vs. Central Perth Predators
[WM-L-A14]
Bantam Girls
W (3-1)
5:45 PM
vs. Saugeen Shores Storm
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee AE
L (0-5)
7:00 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
[WP-N-RR05]
Bantam LL
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Peewee LL
L (2-3)
7:00 PM
vs. Listowel Cyclones 1 Black
[LPP-WS01]
Pre-School (Lucknow) & Initiation (Lucknow)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom AE
W (8-2)
6:00 PM
vs. Howick Hornets
[WA-N-B08]
Midget Girls
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Novice Rep
W (4-0)
6:00 PM
@ Goderich Sailors
[WNJ-PRR10]
Atom Rep
T (1-1)
7:00 PM
vs. Dresden Jr. Kings
[O-ADD-S1-3]
Bantam LL
L (1-2)
8:00 PM
vs. Mitchell Meteors
[LPB-MS10]
Bantam LL
W (6-1)
7:00 PM
vs. Australian Bantam LL
10111213141516
Bantam LL
L (1-5)
8:00 AM
vs. Lucan Irish
[1]
Bantam LL
W (4-2)
1:00 PM
@ Stayner Cyclones
Bantam LL
W (3-1)
6:00 PM
@ Honeywood
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
L (3-4)
6:00 PM
vs. South Bruce Blades
[WA-G-A09]
Peewee Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Pre-School (Ripley) & Initiation (Ripley)
10:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
L (3-4)
12:00 PM
vs. Essa Eagles
[O-ADD-F-1]
17181920212223
Tyke
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Girls
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom AE
L (2-3)
7:00 PM
vs. Mitchell Meteors AE
[WA-NF1]
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom LL
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom Rep
L (2-4)
1:00 PM
vs. Essa Eagles
[O-ADD-F-3]
Peewee Rep
W (2-1)
5:30 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[WP-LF4]
Bantam Girls
W (1-0)
7:00 PM
vs. Grey Highlands Shooting Stars
24252627282930
Tyke
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Midget Girls
7:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
Novice Rep
6:00 PM
vs. Drayton Defenders
[WNJ-ChF2]
Atom AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM-9:00 PM
Practice
31Apr 01Apr 02Apr 03Apr 04Apr 05Apr 06
Apr 07Apr 08Apr 09Apr 10Apr 11Apr 12Apr 13
Venue Details
Google Maps
Lucknow & District Sports Complex
662 Campbell Steet, Box 785 , Lucknow, ON  N0G2H0
  • Current Season

    65 - 71 - 18
  • All-Time

    65 - 71 - 18
Printed from huronbruceminorhockey.ca on Tuesday, March 26, 2019 at 11:33 PM