Huron-Bruce Minor Hockey

News ArchiveLatest News
Click to view full-size image
Submitted By Steve Howard on Monday, February 18, 2019 (274 views)

Congratulations to this weekend's winners Joel Armstrong ($250), Tom Simpson ($50) and Mary Lou Irwin ($50).

A full list of winners can be found here.

Read More
OMHA Headlines
Upcoming Events
Full CalendarSchedule for the Next 5 Days
WednesdayThursdayFridaySaturdaySunday
Pre-School (Ripley) & Initiation (Ripley)
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Pre-School (Lucknow) & Initiation (Lucknow)
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Tyke
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM
vs. Wingham Ironmen AE
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee LL
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Girls
7:00 PM
@ Mitchell Meteors
Peewee Rep
7:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom AE
6:15 PM
@ Wingham Ironmen AE
Wingham [O-AAE45-Q3-5]
Peewee LL
6:30 PM
@ Listowel Cyclones 2 White
Atom Rep
6:30 PM
@ Central Perth Predators
Elma-Logan Arena [O-ADD-Q2-3]
Midget LL
7:00 PM
vs. Listowel Cyclones
Bantam Rep
7:30 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Atom AE
7:00 PM
vs. Wingham Ironmen AE
Peewee Rep
7:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Juvenile
8:00 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [WJ- RR-03]
Bantam LL
8:00 PM
vs. Wingham Ironmen
Midget Rep
8:30 PM
@ Central Perth Predators
Milverton Arena [WM-L-A07]
Pre-School (Ripley) & Initiation (Ripley)
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Initiation (Ripley)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
Pre-School (Lucknow) & Initiation (Lucknow)
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Atom AE
11:00 AM
@ Bruce Peninsula Northstars
Wiarton Arena [WA-N-B02]
Atom LL
12:00 PM
vs. Zurich Thunder
Tyke
12:00 PM
@ South Bruce Blades
Bantam Rep
12:30 PM
@ Shallow Lake Lakers
Peewee LL
1:00 PM
vs. Wingham Ironmen
Novice LL
2:00 PM
vs. Mt. Forest Rams
Novice Rep
2:30 PM
@ Bruce Peninsula Northstars
Wiarton Arena [WNJ-PRR03]
Peewee Rep
3:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Atom Rep
4:00 PM
vs. Central Perth Predators
Bantam Girls
5:30 PM
@ Saugeen Shores Storm
Peewee AE
7:00 PM
@ Saugeen Shores Storm AE
Southampton [WP-N-RR18]
Juvenile
7:00 PM
vs. Walkerton Capitals
Bantam LL
7:15 PM
@ Mitchell Meteors
Mitchell Arena [LPB-MS15]
Bantam Rep
1:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Atom Rep
2:15 PM
@ Central Perth Predators
Milverton Arena [O-ADD-Q2-5]
Bantam Girls
2:15 PM
@ Central Perth Predators
Juvenile
2:30 PM
vs. Drayton Defenders
Midget LL
4:15 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
Atom LL
4:30 PM
@ Zurich Thunder
Zurich [LPA-SW08]
Novice Rep
4:50 PM
@ Drayton Defenders
PMD Arena [WNJ-PRR07]
Peewee Rep
7:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
Peewee LL
7:00 PM
vs. Mt. Forest Rams
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Organization Record
Upcoming Games
View AllOnline Libraries
Colours Legend
The following colours are used throughout the site to help display schedule information.
  • Home Regular Season & Playoff
  • Away Regular Season & Playoff
  • Practices & Exhibition Games
  • Tournaments & Tournament Games
Printed from huronbruceminorhockey.ca on Wednesday, February 20, 2019 at 11:35 AM