Playoff Schedule & Results (Huron-Bruce Minor Hockey)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Registration Now Open
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Mission & Vision
Code of Conduct
Executive & Staff
Minutes
AGM Nomination Form
HBMHA Rules of Operation (September 2021)
Contacts
Cash Calendar
Games/Referees
Home Arenas
Schedule & Results
Organization Calendar
Referee-in-Chief Contact
Referee Resources (OMHA)
Staff
Coaching/Trainer/Staff Application 2024-2025
Team Official Qualification Requirements
Concussion Guidelines (Coaches)
Offer of Affiliation 2022-2023 (OMHA)
Coach Education
HBMHA Team Information Sheet
Trainers
Trainer's Responsibilities
Player Medical Info Form (Trainer)
Concussion Guidelines (Trainer)
Trainer Resource Downloads (HTCP)
Safety Initiatives & Trainer Resources (OMHA)
Registration
2024 - 2025 Registration
Tournaments
Tournament Listings (OMHA)
Ron Alton U9 Local League Tournament
Juvenile Regional Silverstick
Lucknow Silverstick
Forms
OPP Vulnerable Sector Check Application
OPP Vulnerable Sector Check Letter (Bruce County)
OPP Vulnerable Sector Check Letter (Hurron County)
Medical Information Sheet
Offer of Affiliation 2023 - 2024 (OMHA)
Volunter Declaration
HBMHA Team Information Sheet
Fair Play Codes
Concussion Guidelines (Parents & Caregivers)
Rowan's Law Form (OHF - Boys)
Rowan's Law Form (OWHA - Girls)
Concussion Awareness Resource (10 & under yrs)
Concussion Awareness Resource (11 to 14 yrs)
Concussion Awareness Resource (15 & up yrs)
Ontario Dressing Room Policy
Courses
Respect in Sports for Activity Leader
Gender Identity
Parents
Respect in Sport for Hockey Parents
Rowan's Law Form (OHF - Boys)
Rowan's Law Form (OWHA - Girls)
Concussion Guidelines (Parents & Caregivers)
Hockey Equipment Guide
Clothing
Newsletter
Home
Playoff Schedule & Results
Sitemap
Print
Playoff Schedule & Results
U15 Rep
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R15CRR3
Feb 16 2024
7:00 PM
Saugeen Shores Storm
Lucknow & District Sports Complex
2-1
W
R15CRR19
Feb 24 2024
5:00 PM
Wingham Ironmen
North Huron Wescast Community Complex
6-3
W
R15CRR2
Mar 01 2024
7:00 PM
Mid-Huron Huskies
Lucknow & District Sports Complex
5-0
W
R15CRR4
Mar 02 2024
6:30 PM
Kincardine Kinucks
Davidson Centre
3-4
L
R15CRR1
Mar 06 2024
8:30 PM
Listowel Cyclones
Ripley-Huron Community Centre
3-2
W
R15CRR14
Mar 10 2024
2:30 PM
Mitchell Meteors
Elma-Logan Arena
2-1
W
R15CF1
Mar 15 2024
7:00 PM
Kincardine Kinucks
Lucknow & District Sports Complex
4-3
W
R15CF2
Mar 17 2024
4:30 PM
Kincardine Kinucks
Davidson Centre
1-4
L
R15CF3
Mar 20 2024
7:00 PM
Kincardine Kinucks
Ripley-Huron Community Centre
2-4
L
U21
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R21B15
Feb 16 2024
8:30 PM
Central Perth Predators
Lucknow & District Sports Complex
0-5
L
R21B13
Feb 23 2024
7:30 PM
Arthur Vipers
Ripley-Huron Community Centre
2-6
L
R21B7
Feb 24 2024
7:00 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Blyth
2-4
L
R21B3
Feb 25 2024
6:45 PM
Arthur Vipers
Arthur
3-13
L
R21B14
Mar 01 2024
8:30 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Lucknow & District Sports Complex
2-3
L
R21B16
Mar 08 2024
7:30 PM
Mid-Huron Huskies
Ripley-Huron Community Centre
1-9
L
R21B20
Mar 09 2024
4:30 PM
Mid-Huron Huskies
Central Huron CC
3-4
L
R21B10
Mar 10 2024
1:30 PM
Central Perth Predators
PERC
2-6
L
U11 Girls- C
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Feb 09 2024
6:00 PM
Huron Heat
North Huron Wescast Community Complex
1-1
T
Feb 17 2024
1:15 PM
St. Marys
North Huron Wescast Community Complex
4-0
W
Feb 29 2024
6:00 PM
Central Perth Predators
Elma-Logan Arena
2-0
W
Mar 08 2024
6:15 PM
Stratford Aces
North Huron Wescast Community Complex
3-1
W
Mar 10 2024
2:30 PM
Upper Maitland Mustangs
Ripley-Huron Community Centre
4-1
W
Mar 28 2024
6:30 PM
Mount Forest Rams
North Huron Wescast Community Complex
Apr 06 2024
12:00 PM
Grey Highlands Shooting Stars
Howick Community Cen
6-0
W
Apr 06 2024
5:00 PM
Grey Highlands Shooting Stars
Howick Community Cen
3-0
W
U11 Girls LL
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Apr 06 2024
8:00 AM
Kincardine Kinucks HL1
Howick Community Cen
0-3
L
Apr 06 2024
2:00 PM
Walkerton Capitals
Howick Community Cen
0-1
L
Apr 07 2024
9:00 AM
Kincardine Kinucks HL2
Howick Community Cen
U15 Girls- B
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Feb 20 2024
7:30 PM
Stratford Aces
North Huron Wescast Community Complex
Feb 24 2024
6:00 PM
Stratford Aces
Stratford Rotary Complex
Feb 25 2024
3:30 PM
Waterloo Ravens
Ripley-Huron Community Centre
Mar 02 2024
9:30 AM
Waterloo Ravens
Rim Arena
Mar 23 2024
4:00 PM
Mississauga Hurricanes
Hershey Center
Mar 24 2024
4:00 PM
Mississauga Hurricanes
North Huron Wescast Community Complex
U18 Girls
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Feb 10 2024
2:00 PM
Upper Maitland Mustangs
Steve Kerr Memorial Complex
Feb 14 2024
8:00 PM
Mitchell Meteors
Elma-Logan Arena
Feb 27 2024
7:00 PM
Huron Heat
Lucknow & District Sports Complex
Mar 05 2024
7:00 PM
Mitchell Meteors
Lucknow & District Sports Complex
Mar 07 2024
6:30 PM
Huron Heat
Blyth & District Community Centre
G9
Mar 22 2024
9:10 PM
Grey Highlands Shooting Stars
Lucknow & District Sports Complex
0-4
L
G43
Mar 24 2024
11:05 AM
TCDMHA Rebels
Lucknow & District Sports Complex
2-0
W
G53
Mar 24 2024
5:30 PM
TCDMHA Rebels
Lucknow & District Sports Complex
4-0
W
U22 Girls
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Feb 10 2024
2:15 PM
Saugeen Maitland
Mildmay Carrick Recreation Complex
Feb 11 2024
1:00 PM
Saugeen Maitland
Lucknow & District Sports Complex
Feb 24 2024
1:30 PM
Saugeen Maitland
Ripley-Huron Community Centre
Mar 08 2024
9:00 PM
Cambridge
TBD
Mar 09 2024
7:00 PM
Cambridge
Lucknow & District Sports Complex
Mar 16 2024
3:00 PM
Brampton
Ripley-Huron Community Centre
U18 LL Grey
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L18MN3
Feb 20 2024
8:30 PM
Saugeen Shores Storm 2
Ripley-Huron Community Centre
3-1
W
L18MN16
Feb 23 2024
7:30 PM
Saugeen Shores Storm 2
Southampton
4-1
W
L18MN27
Feb 24 2024
7:30 PM
Walkerton Capitals
Walkerton
4-5
L
L18MN4
Feb 26 2024
8:30 PM
Saugeen Valley Steelheads
Ripley-Huron Community Centre
4-3
W
L18MN2
Mar 04 2024
8:00 PM
Kincardine Kinucks Scotia Bank 2
Ripley-Huron Community Centre
2-2
T
L18MN6
Mar 05 2024
8:30 PM
U18 LL White
Lucknow & District Sports Complex
3-0
W
L18MN24
Mar 10 2024
8:00 PM
Saugeen Valley Steelheads
Hanover P&H Centre
3-4
L
L18MN1
Mar 11 2024
8:30 PM
U18 LL White
Ripley-Huron Community Centre
3-4
L
L18MN5
Mar 17 2024
1:00 PM
Walkerton Capitals
Lucknow & District Sports Complex
2-6
L
L18MN14
Mar 18 2024
8:30 PM
Kincardine Kinucks Scotia Bank 2
Tiverton Arena
7-1
W
U18 LL White
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L18MN9
Feb 24 2024
5:30 PM
Saugeen Valley Steelheads
Lucknow & District Sports Complex
2-4
L
L18MN15
Feb 25 2024
4:30 PM
Kincardine Kinucks Scotia Bank 2
Tiverton Arena
2-3
L
L18MN8
Feb 29 2024
7:30 PM
Saugeen Shores Storm 2
Ripley-Huron Community Centre
4-2
W
L18MN7
Mar 03 2024
2:30 PM
Kincardine Kinucks Scotia Bank 2
Lucknow & District Sports Complex
1-5
L
L18MN6
Mar 05 2024
8:30 PM
U18 LL Grey
Lucknow & District Sports Complex
0-3
L
L18MN17
Mar 07 2024
8:00 PM
Saugeen Shores Storm 2
Southampton
6-2
W
L18MN10
Mar 09 2024
3:30 PM
Walkerton Capitals
Ripley-Huron Community Centre
2-5
L
L18MN1
Mar 11 2024
8:30 PM
U18 LL Grey
Ripley-Huron Community Centre
4-3
W
L18MN28
Mar 12 2024
9:15 PM
Walkerton Capitals
Walkerton
2-6
L
L18MN23
Mar 18 2024
7:30 PM
Saugeen Valley Steelheads
Hanover P&H Centre
5-4
W
U18 Rep
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R18GRR6
Feb 18 2024
4:30 PM
Bruce Peninsula Predators
Wiarton Arena
3-4
L
R18GRR3
Feb 23 2024
7:30 PM
AEMHA Ice Dogs
Chesley
1-3
L
R18GRR13
Feb 24 2024
4:00 PM
Shallow Lake Lakers
Lucknow & District Sports Complex
5-1
W
R18GRR14
Feb 26 2024
7:30 PM
Listowel Cyclones
Lucknow & District Sports Complex
3-1
W
R18GRR12
Mar 02 2024
4:00 PM
Walkerton Capitals
Lucknow & District Sports Complex
1-3
L
R18GRR28
Mar 03 2024
8:30 PM
Goderich Sailors
Goderich MRC
1-2
L
R18GRR18
Mar 06 2024
8:30 PM
Minto Mad Dogs
Palmerston Arena
1-6
L
U15 Girls - C
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Feb 21 2024
7:00 PM
Grey Highlands Shooting Stars
Markdale Complex and Community Center
Apr 05 2024
11:00 AM
Owen Sound Ice Hawks C
Howick Community Cen
3-0
W
Apr 05 2024
7:00 PM
Kincardine Kinucks C
Howick Community Cen
2-2
T
U15 LL
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L15MS13
Feb 24 2024
4:30 PM
Mid-Huron Huskies 1
Hensall Arena
7-3
W
L15MS10
Feb 26 2024
7:00 PM
Saugeen Valley Steelheads
Ripley-Huron Community Centre
4-3
W
L15MS2
Mar 06 2024
7:30 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Blyth
1-2
L
L15MS8
Mar 08 2024
7:00 PM
Wingham Ironmen
Lucknow & District Sports Complex
4-5
L
L15MS5
Mar 09 2024
11:30 AM
Drayton Defenders
PMD Arena
2-7
L
L15MS9
Mar 16 2024
12:30 PM
Mid-Huron Huskies 2
Ripley-Huron Community Centre
6-1
W
L15MS22
Mar 17 2024
6:00 PM
South Bruce Blades
Mildmay Carrick Recr
1-2
L
U9 Girls
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
G3
Mar 22 2024
6:00 PM
Saugeen Shores Storm C
Lucknow & District Sports Complex
1-1
T
G17
Mar 23 2024
11:00 AM
Walkerton Capitals C
Ripley-Huron Community Centre
3-5
L
G27
Mar 23 2024
4:00 PM
Kincardine Kinucks C
Ripley-Huron Community Centre
0-10
L
U13 LL
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L13WN11
Feb 24 2024
3:45 PM
Saugeen Shores Storm 3
Southampton
2-3
L
L13WN6
Feb 25 2024
1:00 PM
Saugeen Shores Storm 3
Lucknow & District Sports Complex
4-7
L
L13WN1
Mar 03 2024
3:30 PM
Bruce Peninsula Predators Black
Wiarton Arena
4-3
W
L13WN8
Mar 04 2024
7:45 PM
Saugeen Shores Storm 1
Southampton
2-5
L
L13WN4
Mar 05 2024
7:30 PM
Bruce Peninsula Predators Black
Ripley-Huron Community Centre
2-6
L
L13WN5
Mar 14 2024
7:30 PM
Saugeen Shores Storm 1
Ripley-Huron Community Centre
3-4
L
U13 Rep
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R13GRR15
Feb 17 2024
4:00 PM
Minto Mad Dogs
Lucknow & District Sports Complex
8-4
W
R13GRR6
Feb 20 2024
7:00 PM
Blyth-Brussels Crusaders
Brussels
3-2
W
R13GRR20
Feb 23 2024
7:15 PM
Wingham Ironmen
North Huron Wescast Community Complex
2-5
L
R13GRR2
Feb 26 2024
7:00 PM
AEMHA Ice Dogs
Paisley Arena
1-8
L
R13GRR14
Mar 06 2024
7:00 PM
Goderich Sailors
Ripley-Huron Community Centre
5-6
L
R13GRR13
Mar 07 2024
7:00 PM
Drayton Defenders D#1
Lucknow & District Sports Complex
1-2
L
U11 LL Grey
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L11MN8
Feb 17 2024
11:00 AM
Walkerton Capitals 1
Ripley-Huron Community Centre
6-1
W
L11MN18
Feb 18 2024
2:00 PM
Walkerton Capitals 1
Walkerton
3-1
W
L11MN6
Feb 27 2024
7:30 PM
Saugeen Shores Storm 2
Ripley-Huron Community Centre
5-6
L
L11MN14
Mar 02 2024
12:30 PM
Shallow Lake Lakers Yellow
Shallow Lake & Distr
4-0
W
L11MN5
Mar 12 2024
7:30 PM
AEMHA Ice Dogs A
Ripley-Huron Community Centre
2-3
L
L11MN7
Mar 13 2024
7:00 PM
Shallow Lake Lakers Yellow
Lucknow & District Sports Complex
3-4
L
L11MN11
Mar 16 2024
1:30 PM
Saugeen Shores Storm 2
Southampton
8-7
W
L11MN1
Mar 18 2024
7:00 PM
AEMHA Ice Dogs A
Chesley
2-4
L
U11 LL White
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
L11SS34
Feb 21 2024
6:00 PM
Saugeen Valley Steelheads 3
Durham CC
13-1
W
L11SS9
Mar 02 2024
2:00 PM
Saugeen Valley Steelheads 1
Ripley-Huron Community Centre
6-2
W
L11SS5
Mar 04 2024
8:00 PM
Goderich Sailors Black
Goderich MRC
4-1
W
L11SS12
Mar 09 2024
1:00 PM
Drayton Defenders
Ripley-Huron Community Centre
8-7
W
L11SS13
Mar 11 2024
6:00 PM
Mid-Huron Huskies 1
Hensall Arena
4-3
W
L11SS30
Mar 14 2024
7:00 PM
Saugeen Valley Steelheads 2
Hanover P&H Centre
6-1
W
L11SS10
Mar 16 2024
2:00 PM
Minto Mad Dogs
Ripley-Huron Community Centre
9-0
W
L11SS11
Mar 19 2024
6:00 PM
Mid-Huron Huskies 2
Lucknow & District Sports Complex
7-1
W
L11SF
Mar 21 2024
7:00 PM
Saugeen Shores Storm 4
Lucknow & District Sports Complex
8-3
W
U11 Rep
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
R11GB6
Feb 15 2024
7:00 PM
Mt. Forest Rams
Lucknow & District Sports Complex
6-5
W
R11GB14
Feb 18 2024
5:30 PM
Saugeen Shores Storm D
Southampton
4-5
L
R11GB18
Feb 22 2024
7:00 PM
Shallow Lake Lakers
Shallow Lake & Distr
2-0
W
R11GB11
Feb 24 2024
2:30 PM
Mt. Forest Rams
Mount Forest Sports
1-9
L
R11GB1
Feb 25 2024
3:00 PM
Goderich Sailors
Goderich MRC
3-2
W
R11GB5
Feb 29 2024
7:00 PM
Goderich Sailors
Lucknow & District Sports Complex
3-4
L
R11GB7
Mar 02 2024
3:00 PM
Saugeen Shores Storm D
Lucknow & District Sports Complex
6-2
W
R11GB8
Mar 04 2024
7:00 PM
Shallow Lake Lakers
Ripley-Huron Community Centre
2-4
L